Podróż nieślubna – Christina Lauren

Wakacje trwają w najlepsze, a ja po kilku ciężkich lekturach miałam ochotę na coś lekkiego i przyjemnego, idealnego na plażowe czytanie. W moje ręce wpadła książka o niesamowicie kolorowej i wakacyjnej okładce „Podróż nieślubna”, za którą stoi amerykański duet Christina Hobbs & Lauren Billings. Okazała się lekka i dowcipna, czy mogłam chcieć więcej?

ZARYS FABUŁY

Ami i Olive to jednojajowe bliźniaczki, jednak dzień urodzin i identyczny wygląd to jedyne kwestie, które je łączą. Ami (starsza o 4 minuty) to urodzona zwyciężczyni (wygrywa dosłownie każdy konkurs i loterię), pełna charyzmy i dobrego smaku,a przy okazji perfekcyjna młoda kobieta, której szczęście nie opuszcza nigdy; z kolei Olive od małego prześladuje pech – już jako dziewczynka potrafiła wpaść do automatu z zabawkami i ku uciesze publiczności nie mogła się z niego wydostać, a jako młoda kobieta traci pracę, tyje z powodu ciągłego konsumowania domowych wypieków i jest wiecznie samotna. Bohaterka przypisuje wszystkie te niepowodzenia swojej pechowej naturze, na wszelkie próby pojednania reaguje agresją.

Dzień ślubu Ami jest szczególnie stresujący dla Olive, która jest pierwszą druhną, a co za tym idzie dba o wszystkie szczegóły imprezy (pech prześladuje ją i tym razem, ponieważ w niedopasowanej, zielonej sukni czuje się fatalnie). Oprócz pilnowania swojej listy 74 rzeczy do zrobienia, musi mieć oko Ethana – brata pana młodego, którego szczerze nie znosi – żeby nie popełnił złośliwego paux pas podczas swojego przemówienia. Wszystko idzie zgodnie z planem, wesele jest idealne, goście bawią się znakomicie, do momentu, w którym następuje zbiorowe zatrucie pokarmowe – tylko Olive (uczulona na skorupiaki morskie) i Ethan (chorobliwie brzydzący się wspólnym bufetem) unikają fatalnej choroby.

W powodu zatrucia Ami i jej mąż muszą zrezygnować z podróży poślubnej. Ale moment, przecież nic nie może się zmarnować! Ollie i Ethan są zmuszeni do wykorzystania bajecznych wakacji i udają się w „podróż poślubną” na egzotyczną wyspę Maiu na Hawajach.

Czy skłócony duet przetrwa ze sobą 10 dni w bajecznym apartamencie? Czy uda im się oszukiwać wszystkich dookoła i udawać zakochanych? I co z pechem, który prześladuje Olive?

ŚWIETNY STYL I PRZEMYŚLANA KONCEPCJA

„Podróż nieślubna” to jeden z najprzyjemniejszych romansów, które miałam okazję czytać. Szczerze – unikam tego gatunku jak ognia, kilka razy byłam bardzo zawiedziona i skutecznie się to niego zniechęciłam (NIE MYLIĆ z literaturą romantyczną XIX wieku!). Niespodzianka, która spotkała mnie podczas tej lektury była ogromna! Nie dość, że szybko dałam się uwieść tej historii, to jeszcze z wypiekami na twarzy i emocjonalnym zaangażowaniem śledziłam wewnętrzną przemianę bohaterów! A był to niezły kalejdoskop!

Ta opowieść ma „ręce i nogi”. Każdy fragment jest świetnie przemyślany, chociaż ciężko o stwierdzenie, że całość jest logiczna (przecież to romans!), to jednak wszystko do siebie pasuje. I chociaż sytuacja zmienia się w szalonym tempie, bohaterowie zmieniają maski i nastroje – wszystko idealnie się łączy! Sam styl, w jakim utrzymana jest książka jest lekki, dowcipny i błyskotliwy.

HAWAJSKIE WAKACJE

Urocza wyspa Maui to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc na świecie, nic dziwnego, że Autorki wybrały ją na centrum wydarzeń swojej powieści. I przyznaję, hawajski klimat udzielił mi się od razu. Szum oceanu, bajkowe zachody słońca i przepyszne drinki – te wszystkie obrazy były jak prawdziwe! Czy cudowny klimat całkowicie zdominował treść? Nic bardziej mylnego, klimat jest tu jedynie cudownym i nadającym wyraz tłem!

PODSUMOWANIE

Christina Hobbs i Lauren Billings to pisarski duet doskonały, a ich powieść „Podróż nieślubna” na długo zapisze się w mojej pamięci. Cięte riposty i czarny humor głównych bohaterów stanowią trzon tej zabawnej opowieści. Nie brak tam miejsca na wzruszenia, gniew i nienawiść – nie może być inaczej, skoro bohaterka to śliczna i energiczna Latynoska – temperament czuć na każdej stronie, która aż kipi z emocji!

Przy „Podróży poślubnej” bawiłam się świetnie! Sielski, wakacyjny klimat udzielił mi się od razu! Zmieniające się losy bohaterów to zajmująca strona tej książki, idealna na wakacje! Polecam!

Moja ocena – 8/10!

[Książkę „Podróż nieślubna” możesz kupić TUTAJ]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s