Lalani z dalekich mórz – Erin E. Kelly

Wyprzedzam umowny kalendarz i uznaję 1 września za początek jesieni! Ale też początek Roku Szkolnego! Wszystko składa się idealnie – Lalani z dalekich mórz to powieść adresowana do najmłodszych (choć nie tylko!), oprawiona w przepiękną, jesienną okładkę, która przywołuje najmilsze wspomnienia!

ZARYS FABUŁY

„Są dzieci stworzone do wielkich czynów i walki ze złem. Ale Lalani do nich nie należy. Gdyby sama miała wybierać, wskazałby na swoją przyjaciółkę, Veydę. Jej nie jest straszna wznosząca się nad ich wyspą mściwa góra Kahna ani budząca grozę mgła, która na północy pochłania żeglarzy poszukujących bardziej gościnnej krainy. A jednak to właśnie Lalani będzie musiała opuścić rodzinną Sanlagitę i wyruszyć w niebezpieczną podróż. Podczas podobnej wyprawy przed laty zginął jej ojciec.

Czy dziewczynce uda się pokonać przeciwności i przetrwać? Jakie mityczne stworzenia spotka na swojej drodze? Wytyczy własną ścieżkę, czy pogodzi się z losem? I czy odnajdzie legendarne bogactwa góry Isa, by ocalić mieszkańców wioski i wyleczyć mamę?”

FILIPINY W ZASIĘGU STRONY

Uwielbiam powieści czerpiące garściami z odległych kultur i związanych z nimi legend! Nigdy nie miałam przyjemności czytać książki, która inspirowana jest filipińskimi obyczajami, dlatego z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem sięgnęłam po historię Lalani. I przepadałam! To urzekająca, ściskająca za serducho opowieść o małej bohaterce i jej wielkim sercu. Do tego fantastyczne, prastare stwory, niebezpieczne przygody, mroczne zakamarki zaczarowanego świata (dalej zachwycam się tymi ilustracjami!).
Rdzeniem poświęci jest jej główna bohaterka – mała dziewczynka, od której warto nauczyć się dobroci, odwagi, nieustępliwości oraz czystej miłości, jaką darzy najbliższych. Ujmuje swoją osobą jak mało kto!
Dawno nie spotkałam tak mądrej i pouczającej książki, która porusza również trudne kwestie! Dużym plusem były też fragmenty zawierające opisy codzienności Filipińczyków, która okazała się niezwykle ciekawa i …inna, tak bardzo inna od dobrze znanej nam codzienności.

PODSUMOWANIE

Ach, wiecie co? W tej powieści dla dzieci i młodzieży podobało mi się absolutnie wszystko! Lekki styl, ciekawa fabuła oraz wartości zawarte na kartach tej powieści czyni ją książką o niezwykłej wartości! Jestem pewna, że zachwyci się nią również każdy dorosły! Fantastyka dziecięca w najlepszym wydaniu!

Czytajcie! Czytajcie powieść Erin E. Kelly! Marzę o tym, żeby pewnego dnia została zekranizowana!

Moja ocena – 10/10!

[Książkę Lalani z dalekich mórz możesz kupić TUTAJ!]

Recenzja powstała we współpracy z

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s