About

Dzień dobry! Mam na imię Aleksandra i szalenie miło Cię tu gościć! Rozsiądź się wygodnie – znajdziesz tu masę rozmaitości!

Już od dawna marzyłam o miejscu, w którym będę mogła dzielić się z innymi moimi przemyśleniami. I oto jest – mój własny, minimalistyczny blog, dokładnie taki jak chciałam!

Pierwszy Rozdział poświęcony jest głownie książkom i czytaniu, ale nie tylko! Czytam sporo, a nawet dużo – najchętniej sięgam po XIX wieczne powieści brytyjskie i amerykańskie, kryminały i thrillery, uwielbiam biografie (w tym biografie miast i społeczności) oraz reportaże. Chętnie czytam też po wszelkiego rodzaju powieści obyczajowe.

Zdarza mi się nałogowo oglądać seriale (przyznaję, że widziałam tylko dwa odcinki „Przyjaciół”, za to nie przegapiłam ani jednego odcinka „Rodziny Soprano” czy „Dextera”), przepadam za ekranizacjami kostiumowymi i filmami z lat ’60 – ’80.

Jak przystało na mola książkowego – jestem uzależniona od dobrej kawy (a za najlepszą uważam tę zrobioną w mojej kuchni!). Przy okazji kolekcjonuję filiżanki, kubki, kubeczki – moje kuchenne szafki powoli zaczynają uginać się pod tymi małymi, ceramicznymi skarbami.

I na koniec – jestem najszczęśliwszą na świecie Żoną i współwłaścicielką biszkoptowego kundelka o zabawnie brzmiącym imieniu!