O mnie

Dzień dobry! Mam na imię Aleksandra i szalenie miło Cię tu gościć! Rozsiądź się wygodnie – znajdziesz tu masę rozmaitości!

Już od dawna marzyłam o miejscu, w którym będę mogła dzielić się z innymi moimi przemyśleniami. I oto jest – mój własny, minimalistyczny blog, dokładnie taki jak chciałam!

PierwszyRozdział.com poświęcony jest głownie książkom i czytaniu, ale nie tylko! Czytam sporo, nawet dużo – najchętniej sięgam po XIX wieczne powieści brytyjskie i rosyjskie, kryminały i thrillery, uwielbiam biografie (w tym biografie miast i społeczności) oraz reportaże. Chętnie czytam też po wszelkiego rodzaju powieści obyczajowe.

Jak przystało na mola książkowego – jestem uzależniona od dobrej kawy (a za najlepszą uważam tę zrobioną w moim błękitnym ekspresie!). Przy okazji kolekcjonuję filiżanki, kubki, kubeczki – moje kuchenne szafki powoli zaczynają uginać się pod tymi małymi, ceramicznymi skarbami.

I na koniec – mam świetnego, prywatnego i osobistego Męża oraz biszkoptowego kundelka o zabawnie brzmiącym imieniu! Poza tym uwielbiam oglądać seriale, gotować, malować paznokcie, biegać po sklepach – kocham być Kobietą!